Loděnice Lipno

Plachetnice a Yacht Club Lipno nad Vltavou

Ideální místo pro Vaši rodinnou dovolenou na břehu lipenského jezera.

Restaurace, ubytování, sportovní vyžití v létě i zimě.

Yacht Club Lipno nad Vltavou  - jachetní oddíl s nejlepším zázemím v ČR - dobrá parta - moderní plachetnice.

Restaurace 

"Loděnice Lipno"

 týdenní menu.

>> Klikni zde. <<

Loděnice Lipno na Facebooku.

Loděnice Lipno na Facebooku

Dlouhodobá předpověď počasí

Yacht Club Lipno nad Vltavou

Loděnice Lipno je ideálním místem pro jachting dětí a mládeže.Jachtařský oddíl je určen zejména dětem, které najdou ve vodních sportech nejen zábavu, ale také smysl pro týmovou práci a odvahu soutěžit. Šanci má každý.

Klub začal fungovat v říjnu 2006 a těší se návštěvnosti dětí různých věkových kategorií. Děti jsou seznamovány s pravidly jachtingu, znalostmi ze světa lodí, moří a zeměpisu. Děti se naučí závodit na plachetnicích a zlepší své fyzické a motorické dovednosti.

Rozlehlá hladina lipenského jezera nabízí široké využití jachtařských zkušeností. K podpoře výuky a zvyšování kondice slouží nejen místní klubovna s potřebným vybavením, ale také tělocvična a v neposlední řadě zdravá a mnohotvárná lipenská příroda.

Děti rozvíjejí své tvůrčí schopnosti prostřednictvím nejrůznějších činností s lodní tématikou.

Na Lipně každoročně probíhá řada jachtařských závodů, kterých se naši členové pravidelně zúčastňují. Mezi tradiční akce již patří závody "O pohár starosty", "Velká cena YC Lipna", "Borůvková regata", "Lipno Marathon", "Lipenský kotrmelec" ... Yacht Club pravidelně pořádá Mistrovství ČR v lodních třídách RS Feva, RS700 a RS100 ... V sezóně 2012 Yacht Club hostil juniorské Mistrovství Evropy lodní třídy Pirát a v sezóně 2013 se u nás bude konat Mistrovství ČR v olympijské lodní třídě Finn.

Bezpečnost je zajištěna proškolenými trenéry - záchranáři. Yacht Club disponuje motorovým člunem a dalším potřebným vybavením. Několik desítek metrů od yacht klubu má svoje stanoviště hladinová záchranná služba.

Jachting a další vodní sporty máte možnost si vyzkoušet  v průběhu Vaší dovolené i Vy. Chcete-li si zkusit kajak, veslici, SUP/paddle board, plachetnici nebo surf, budeme potěšeni Vaším zájmem.

Aktivity Yacht Clubu Lipno nad Vltavou:

  • Yacht Club Lipno byl u vzniku a je centrem skiffového jachtingu v ČR - <>
  • Yacht Club Lipno patří mezi zakladatele nové dětské lodní třídy v ČR - <>
  • pořádáme závody okruhových (Optimist, Laser, RS700, RS Feva ...), vícetrupých (Tornádo, Weta, Astus ...) a kajutových plachetnic (tradiční "Lipno Maraton")
  • nabízíme školu jachtingu a sportovní plavby na plachetnicích
  • jachting pro rodiny s dětmi
  • firemní akce a teambuilding

 

Kontakt: yachtclub@lodenicelipno.cz